Dlaczego my?

Jesteśmy firmą specjalizującą się w zabezpieczeniach technicznych - potwierdza to koncesja MSWiA w zakresie zabezpieczenia technicznego osób i mienia. Gwarantujemy wysoką jakość usług, które ciągle poszerzamy dla Ciebie. Nasze usługi oferujemy zarówno klientom indywidualnym jak i biznesowym. Na każdym etapie realizacji masz realny wpływ na efekt końcowy. W pełni dostosowujemy się do Twoich potrzeb i sugestii oraz służymy fachową wiedzą w zakresie wykonywanych usług.

Świat w Twoich rękach
JJ System - Więcej niż jakość.

Jakość

Podstawą naszej działalności jest jakość wykonywanych usług. Stąd też slogan "Więcej niż instalacje". Usługi instalatorskie to jedno ale jakość ich wykonania to odrębna sprawa, która jest naszym priorytetem.

JJ System - Więcej niż gwarancja.

Gwarancja

Gwarantujemy wysoką jakość wykonywanych usług. Serwis gwarancyjny jak i po gwarancyjny stawiamy na pierwszym planie.

JJ System - Więcej niż instalacje.

Doświadczenie

Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, która wiedzą i doświadczeniem bez problemu sprosta państwa wymaganiom.

 • Firma JJ System oferuje Państwu szeroki zakres usług. Możecie z łatwością wybrać z szerokiego wachlarza naszych usług tylko te, które aktualnie potrzebujecie lub skorzystać z kompleksowych usług. W ofercie znajdziecie Państwo kompleksowe rozwiązania w atrakcyjnych cenach.

  • Systemy alarmowe.
  • Systemy monitoringu.
  • Systemy przeciwpożarowe
  • Automatyka bram wjazdowych.
  • Systemy wykrywania gazu Gazex
  • Systemy kontroli dostępu
  • Systemy videodomofonowe, domofonowe etc.
  • Sieci strukturalne.
  • Instalacje elektryczne.
  • Zasilania awaryjne.
  Sprawdź nas w zakładce Oferta
 • Zapewniamy kompleksowe rozwiązania dla firm. Usługi z naszej oferty można dowolnie łączyć podpisując umowę na okresowe przeglądy i serwisy.

  • Okresowe przeglądy co 3/6/12 miesięcy.
  • Umowy na czas określony i nieokreślony
  • Serwisy systemów na zlecenie.
  • Dogodne warunki przy podpisanej umowie
  • Szybka realizacja zleceń i serwis.
  • Gwarancja jakości świadczonych usług.
  • Instalacje oparte na najlepszych producentach.
  • Fachowe doradztwo.
  Skontaktuj się z nami po więcej informacji używając zakładki Kontakt.

Doświadczenie procentuje dla Was.

Firma JJ System swoją działalność opiera na dwóch filarach. Są to: doświadczona kadra oraz jakość wykonywanych usług. Nie na darmo mówi się, że człowiek jest najlepszą inwestycją. Dbamy o to aby współpraca z nami była partnerska, na jasnych zasadach i satysfakcjonująca w każdym elemencie.

Stawiamy na ciągły rozwój naszych usług i możliwości. Bierzemy ciągły udział w szkoleniach z zakresu oferowanych usług aby dać Państwu 100% satysfakcji. Dążymy do ciągłego poszerzania naszych możliwości i dostępnych usług.

Konserwacja Systemu Pożarowego – wymaganie prawne czy rozsądna decyzja.

 

„Proszę Pana bo nam się włącza i ja nie wiem dlaczego ?”, „Kolejny raz nas zalało, klapy same się otwarły a nam zrobił się basen na środku hali”

Te i inne zdania nie raz słyszymy. Dlaczego ? Nie zawsze – ale przeważnie jest to sprawa źle lub wcale nieprzeprowadzanej konserwacji systemu przeciwpożarowego. Poniżej przykład 2 komór detekcyjnych czujek, które nie były konserwowane przez ponad 4 lata oraz komora po czyszczeniu.

Brudna komora detekcyjna          Polon Alfa - brudna komora detekcyjna         Czysta komora detekcyjna

Czy istnieje obowiązek czyszczenia czujek na każdej konserwacji ? Oczywiście, że nie – ale cykliczne sprawdzenia pozwalają wystarczająco wcześnie konserwatorowi przewidzieć, które elementy takiego czyszczenia wymagają. Zabrudzone komory detekcyjne, źle umiejscowione czujki czy zakłócenia elektromagnetyczne powodują fałszywe alarmy, które w następstwie otępiają obsługę, a w najgorszym przypadku wzywają Państwową Straż Pożarną. Obowiązkiem konserwatora SSP jest sprawdzanie rozmieszczenia czujek, sprawdzenia ich działania, czy czyszczenie komór detekcyjnych. 

 

Na czym tak naprawdę polega konserwacja systemu SSP. Wytyczne PKN-CEN/TS 54-14:2004 przedstawiają suche fakty na temat tego jak taka konserwacja powinna wyglądać. Nie wchodząc w szczegóły wytycznych – konserwacja powinna utrzymywać system SAP w takim samym stanie jak podczas oddawania instalacji do eksploatacji.

 

Konserwacja systemu przeciwpożarowego według litery prawa to obowiązek – i musi zostać przeprowadzona przynajmniej raz w roku. Nie dotyczy on jednak każdego. Rozporządzenie MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. nr 109 poz.719) w jasny sposób określa obiekty, które obowiązkowo muszą posiadać system pożarowy oraz przeprowadzać jego konserwację. Istnieją jednak i inne uwarunkowania oraz obostrzenia, które skłaniają lub wręcz zmuszają inwestorów do wykonania takiej instalacji. Czy konserwacja systemu przeciwpożarowego jest więc tylko wymogiem prawnym, który zmusza inwestorów i właścicieli budynków do marnowania funduszy czy tez jest to rozsądna decyzja, którą warto podjąć ?

Fakty są takie, że prawidłowo przeprowadzana konserwacja w dużym stopniu pomaga uniknąć wielu fałszywych alarmów i ich następstw. Bez względu na to czy w naszym obiekcie jest obowiązek przeprowadzania takich czynności czy też nie, utrzymanie systemu SSP w prawidłowym stanie jest dla inwestora opłacalne. Dlaczego ? Z wielu przyczyn. System SAP chroni budynek i to pod wieloma względami. Fałszywe alarmy powodują zmniejszenie czujności personelu, a co za tym idzie zmniejsza się prawdopodobieństwo podjęcia właściwych działań podczas faktycznego zdarzenia pożarowego. Podczas pożaru prawidłowo wykonana i konserwowana instalacja SSP pomaga skutecznie wspomóc PSP w działaniach gaśniczych i nie tylko. Zalet jest wiele i warto je docenić zanim sami na własnej skórze przekonamy się jak bardzo jest ona potrzebna.

 

Poniżej zamieszczamy przykład instalacji, która przez 4 lata nie była sprawdzana. Oczywiście wszystkie usterki zostały usunięte, a sam system przywrócony do prawidłowego działania.

Centrale przed konserwacją    Uporządkowanie central pożarowych

Usterki w centrali nr,1 przed konserwacją      Usterki centrali pożarowej nr.2 przed konserwacja